احسان پولاد دوشنبه چهاردهم خرداد 1397 09:00 ق.ظ نظرات ()
دانلود نوکیا کمرا حرفه ای اندروید Nokia Pro Camera
در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۸ که چند ماه پیش برگزار شده بود، نوکیا از اپلیکیشن دوربین جدیدش که برای گوشی های دارای لنز زایس طراحی شده بود، رونمایی کرد. این اپ به صورت پیشفرض روی گوشی های نوکیا ۶.۱، ۷ پلاس و ۸ سیروکو نصب شده بود و آپدیت آن برای نوکیا ۸ نیز همین هفته منتشر شد.

قابلیت های آپدیت جدید

اپلیکیشن دوربین نوکیا در حالت حرفه ای یا Pro، قابلیت های کلیدی همچون تنظیم دستی نور، تراز سفیدی، ایزو، فوکوس و سرعت شاتر را اضافه کرده و درست همان چیزی شده که در گوشی های لومیا می دیدیم. قابلیت برجسته ی کنترل چراغ LED در حین فیلمبرداری نیز بسیار خوشحال کننده است. نسخه ای که در دست ماست متاسفانه قابلیت عکاسی بوکه در دوربین اصلی را ندارد و گزینه ی بوکه تنها در عکس برداری با دوربین دوم پدید می آید که متاسفانه باید بگوییم با انتخاب این گزینه امکان عکس برداری در نوکیا 8 وجود نداشت.

اکنون به لطف کاربران انجمن XDA، این اپلیکشن برای اغلب گوشی های اندرویدی که لنز زایس ندارند پورت شده و APK آن را می‌توانید دانلود و نصب نمایید. نسخه ی پورت شده توسط کاربری با نام linuxct منتشر شده. این ورژن بر روی Nokia 8 به راحتی نصب شد اما موفق به نصب آن در نوکیا ۳، ۵ و ۶ نشدیم. اما نسخه ی دیگری توسط Hakiri Calix پورت شده که بر روی Nokia 3, 5, 6 نصب می شود.

گویا نصب شدن این اپلیکیشن به یک API مخصوص به نام Camera2 در سطح ۳ نیاز دارد. امکان پشتیبانی گوشی شما از این قابلیت را می‌توانید از طریق اپلیکیشن Camera2 API Probe بررسی کنید. فراموش نکنید که این نسخه های پورت شده در اصل برای نوکیا 6.1, 7, 7.1 و 8 سیروکو طراحی شده اند و احتمال کرش کردن یا داشتن قابلیت های محدود برای دستگاه شما ممکن است.

ورژن نوکیا ایران

نسخه ی linuxct به دلیل نام پکیج یکسان با اپ اصلی دوربین، به عنوان یک آپدیت بر روی نسخه ی پیشفرض نصب می شود. اما به دلیل اینکه هنوز کاملا این آپدیت به صورت رسمی از طرف نوکیا ارائه نشده، ممکن است پس از نصب آپدیت به درستی اجرا نشود و یا موجب ناکارآیی اپلیکیشن دوربین شود که نصب آن ا اصلا توصیه نمی کنیم. اما ما در مجموعه ی نوکیا ایران نسخه ای از اپلیکیشن دوربین با حالت Pro mode را آماده کرده ایم که به صورت جداگانه و به صورت مستقل از اپلیکیشن اصلی نصب می‌شود. در این صورت، حتی اگر آپدیت ناموفقی داشتید، نسخه ی اصلی را از دست نخواهید داد. همچنین نسخه ویرایشی نوکیا ایران، همچون ورژن اصلی، امکان انتخاب به عنوان اپ پیشفرض دوربین را دارد. لازم به ذکر است نسخه ی Hakiri Calix نیز به صورت مستقل نصب می شود.

دانلود اپلیکیشن

متاسفانه به دلیل محدودیت فضای ابری، نسخه های linuxct (انتشار نوکیا ایران) و Hakiri Calix را تنها می‌توانید از کانال تلگرام نوکیا ایران به آدرس T.me/Nokiairan1 دریافت نمایید. با عضویت در کانال تلگرام نوکیا ایران از اخبار ویژه اطلاع پیدا کنید و اپلیکیشن های کمیاب را دریافت نمایید!